Classical

8 thoughts on “ Kapitalisma Reĝimo - Voĉo Protesta - Neniam Konfidu Al La Ŝtato (Vinyl, LP) ”

  1. Oct 07,  · În perioada 25 iunie – 1 iulie, filmul va rula în Sibiu, la Cinema Arta. Joi, 30 iunie, ora mai puteți vedea Kapitalism – rețeta noastră secretă, și la NCRR, în București. Vă așteptăm în continuare la cinema! Vizionare plăcută!
  2. Mar 24,  · Protestat kundër qeverisë, gazeta e Vatikanit: Situata në Shqipëri rrezik për një valë emigrimi ai ajo e viteve ’ March 24, LAJME, RAJONI Komento.
  3. May 31,  · Ambasada e SHBA në Tiranë në një deklaratë zyrtare ka reaguar për protestën e paralajmëruar të opozitës më 2 qershor. Ambasada bën thirrje shtetasve të saj që të shmangin pikat ku do të grumbullohen protestuesit.
  4. Jan 22,  · Protesta e studentëve dita-ditës po shkon drejt dështimit. Në nisje të saj, ajo u cilësua si protesta më e bukur dhe e ngjashme me atë të Por pas rikthimit pas pushimeve të fundvitit, u vu re se kryengritja studentore ndaj qeverisë u tkurr në numër. Nga qindra që u .
  5. Árið lýsti Friedrich Engels, besti vinur og hugmyndabrunnur Karl Marx, hvernig endilok ríkisins myndu bera að garði. Hann áleit ríkið verkfæri kúgandi stéttar hvers tíma, fyrst þrælahölda, svo lénsherra, nú kapítalista. Í byltingunni myndu hins vegar valdstólpar samfélagsins, framleiðslutækin, vera færð í hendur ríkisins, og engin valdastétt vera eftir.
  6. Protesta e opozitës, shkon në 40 numri i personave të shoqëruar. 17/02/ Policia ka qenë në punë gjatë gjithë natës dhe ka kryer shoqërime të shumta edhe në Lezhë, Fier e Durrës. Mësohet se verifikime po kryhen ende.
  7. Protesta e studentëve dita-ditës po shkon drejt dështimit. Në nisje të saj, ajo u cilësua si protesta më e bukur dhe e ngjashme me atë të Por pas rikthimit pas pushimeve të fundvitit, u vu re se kryengritja studentore ndaj qeverisë u tkurr në numër.
  8. Protesta para parlamentit,e rëndë, kapsolla i pret 4 gishtat e njërës dorë Të paktën 12 punonjës policie po marrin trajtim mjekësor në spitalin e Traumës, pasi mbeten të plagosur nga protesta e banorëve të zonës së Astrit përballë Parlamentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *